امروز 1396/01/10 ساعت 05:18
معاون مسكن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی از نهایی شدن اصلاحیه مبحث دوم مقررات ملی ساختمان در وزارت راه و شهرسازی خبرداد.
مدیرکل نام‌نویسی و حساب‌های انفرادی سازمان تأمین‌اجتماعی با تاکید بر اینکه نزدیک به ۵۰ شغل مرتبط با صنعت ساختمان می‌توانند از خدمات بیمه‌ای استفاده کنند از عدم محدودیت خدمات آن سازمان در بخش ساخت و ساز کارگران ساختمانی خبر داد.
با همکاری بخش مهندسی سازه و ابنیه فنی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، «دستورالعمل طراحی سازه‌ای و الزامات و ضوابط عملکردی و اجرایی نمای خارجی ساختمان‌ها» به عنوان ضابطه شماره 714 امور نظام فنی و اجرایی ابلاغ گرديد و رعایت مفاد آن از تاریخ 95/10/01 الزامی است.

معاون وزیر راه و شهرسازی از قرارداد یک‌هزار میلیارد تومانی وزارت راه و شهرسازی با بانک مسکن در قالب مسکن مهر خبر داد.

نایب رییس اتاق ایران بابیان این‌که صادرات خدمات فنی مهندسی می‌تواند بخش مهم و تاثیرگذاری در صادرات ایران باشد، گفت: مشوق‌های صادراتی به صورت نقدی به پیمانکاران پرداخت شود.
علی عبدالعلی‌زاده، رییس «کارگروه پیگیری پروژه‌های نیمه‌تمام» جزئیات مصوبه شورای اقتصاد در مورد نحوه واگذاری پروژه‌های نیمه‌تمام به بخش‌خصوصی را اعلام کرد.
صما- بیش از 4.2 میلیون خانوار در مناطق شهری و بیش از 4.5 میلیون خانوار روستایی در واحدهای مسکونی نامطلوب زندگی می‌کنند که لازم است در خصوص تأمین منزل ایمن و مقاوم برای این دسته از خانوارها از سوی دولت اقدام ویژه صورت بگیرد.
دبیر کل كانون عالي انجمن‌هاي صنفي كارفرمايي ايران با اشاره به مشکلات موجود در مسیر صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی گفت: اگر برجام بتواند به صورت واقعی اجرایی و موانع از مسیر ایران برداشته شود، می توانیم در مناقصات برنده شویم و به بازارهای جهانی دست پیدا کنیم.
نايب رئيس هيأت مديره انجمن شركت هاي ساختماني، درخصوص زیرساخت های لازم برای توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی توسط بخش خصوصی و بخش دولتی در دوره پساتحریم گفت: برای تحقق این هدف در دوره پساتحریم، باید در دو فاز اقدام کنیم که هر دو بخش، از جنبه های خاص خود در توسعه اقتصادی مملکت اثرگذار خواهد بود.
صما- از زمان روی کار آمدن دولت یازدهم به مسکن مهر ایراداتی وارد و حتی در شرایطی اعلام شد که این پروژه از دولت دهم به دولت یازدهم تحمیل‌شده است اما متولیان و مسئولان مسکن مهر بارها اعلام کردند که تکمیل واحدهای مسکونی مهر تا پایان سال 95 انجام می‌شود و پرونده این پروژه بسته خواهد شد.