امروز 1397/03/05 ساعت 06:24

پارسا : 34 درصد از بودجه سال 94 مازندران جذب شده است !

شمال نیوز : رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران میانگین عمر اجرای طرح های ملی در این استان را 22 سال اعلام کرد و گفت که این مدت ‘ بسیار طولانی ‘ است .
  به گزارش شمال نیوز به نقل از ایرنا ، امیدعلی پارسا در نشست شورای اداری شهرستان چالوس افزود : میانگین عمر اجرای طرح های کوچک تا رسیدن به بهره برداری در استان هم حدود 12 سال است .

وی با اشاره به وجود تعداد زیادی طرح نیمه تمام عمرانی در مازندران ، گفت که در شرایط موجود اقتصادی امکان اجرای کامل این طرح ها در زمان اندک میسر نیست.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران میزان اعتبار ارزیابی شده برای اجرای کامل برخی از طرح های عمرانی نیمه تمام از جمله کنارگذرها ، مسجدها ، مصلاها ، آبرسانی ، مرمت و روکش آسفالت راه های روستایی استان را حدود 9 هزار میلیارد ریال اعلام کرد.

وی گفت : سهم مازندران از بودجه کشور حدود دو هزار و 200 میلیارد ریال است که تاکنون حدود 34 درصد آن جذب شده است .

او اتمام طرح های نیمه تمام استان را نیازمند مشارکت دادن بخش خصوصی دانست و افزود : با وضعیت موجود اقتصادی از جمله کاهش قیمت نفت ، مشارکت دادن بخش خصوصی ضروری است .

پارسا با اشاره به سفر استانی کاروان تدبیر و امید به مازندران ، گفت : در آن سفر تصمیم های خوبی برای تکمیل طرح های نیمه تمام اولویت دار، دارای موافقت نامه و پیشرفت فیزیکی مناسب گرفته شد.

وی اضافه کرد : به عنوان نمونه تخصیص حدود یکهزار میلیارد ریال برای تکمیل طرح های کنارگذر کمربندی های غرب این استان از جمله دستاوردهای سفر دولت تدبیر و امید به مازندران بوده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران نظارت ، اعمال سیاست راهبردی و رصد توسعه ای را از وظایف مهم این نهاد برشمرد و گفت : در چارچوب این وظایف و نظارت دقیق سعی می شود تا به تمامی خواسته های مسئولان دستگاه های اجرایی بویژه فرمانداران در حل مشکلات و توسعه شهرستان های حوزه فعالیتشان به طور عادلانه توجه شود.