امروز 1397/07/04 ساعت 13:16

مدیران به فکر آغاز طرح های جدید عمرانی نباشند

امید علی پارسا روز سه شنبه در جلسه کمیته برنامه ریزی و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی فرمانداران منطقه ای مازندران در قائمشهر ، افزود : با توجه به کمبود اعتبارات و وجود طرح های عمرانی متعدد نیمه کاره در مازندران ، اولویت بندی و تلاش برای نهایی شدن و تکمیل این طرح ها است .
وی ادامه داد : وجود طرح های نیمه تمام تنها مربوط به مازندران نیست و این وضعیت در تمام استان های کشور وجود دارد .
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران گفت : در سال جاری که با عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شده است ، علاوه بر اولویت تکمیل طرح های نیمه تمام موجود ، به مقوله اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی نیز توجه و تاکید می شود .
بر اساس آمارهای رسمی سه هزار طرح نیمه تمام در مازندران وجود دارد که برای تکمیل آنها به 20 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است .
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران واگذاری اختیار انتخاب و اجرای طرح ها به فرمانداران هر شهرستان را در اولویت بندی طرح ها برای تکمیل شدن در سال جاری تاثیر گذار دانست و گفت : با اولویت بندی و تصمیم گیری فرماندار که آشنا به حوزه فعالیتش در شهرستان است ، طرح ها برای جمع بندی و تصویب به شورای راهبردی مازندران ارائه می شود .
پارسا از اقتصاد مقاومتی به عنوان شاه کلید توسعه و پیشرفت اقتصادی هر جامعه نام برد و افزود : اجرای این نوع اقتصاد به مدیران جهادی و پرتلاش نیاز دارد که همیشه و بدون وقفه در صحنه باشند .
وی خطاب به فرمانداران پنج شهرستان حاضر در این جلسه گفت : برای اجرای اقتصاد مقاومتی با کمبود اعتبار مواجه هستیم و باید با مدیریت جهادی به دنبال تکمیل طرح های نیمه تمام باشیم .
استاندار مازندران هفته گذشته در شورای برنامه ریزی و توسعه استان های منطقه یک کشور که با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در ساری برگزار شد ، اعلام کرد که 10 درصد اعتبارات عمرانی امسال استان برای اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی در مازندران هزینه می شود .
فرمانداران قائمشهر، سوادکوه ، سیمرغ ، سوادکوه شمالی و جویبار در جلسه کمیته برنامه ریزی و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی فرمانداران منطقه ای مازندران حضور داشتند.
در این نشست مسائل تخصصی پیرامون اجرایی شدن برنامه های اقتصاد مقاومتی بررسی شد .
م م /