امروز 1397/03/05 ساعت 06:30

قرارداد بانکی یک‌هزار میلیارد تومانی وزارت راه و شهرسازی برای تکمیل مسکن مهر

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، محسن نریمان پیش از ظهر امروز در مراسم آئین افتتاح هزار و 780 واحد مسکن مهر و سه باب مدرسه در شهر جدید بهارستان اظهار کرد: در شهرهای جدید مثل بهارستان و مجلسی و ... زمین‌های بلامعارض توجه دولت پیشین را برای اجرایی کردن طرح مسکن‌های مهر جلب کرد.

وی افزود: به دنبال تداوم مسؤولیت‌هایی که دولت‌ها دارند، دولت تدبیر و امید با توجه به دستور اکید مقام معظم رهبری و با وجود مشکلات اقتصادی تصمیم گرفت تا پروژه‌های مسکن مهر را تا آخرین واحدها به اتمام برساند.

معاون وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: مسکن مهر با خدمات زیربنایی و روبنایی انجام شده است و همیشه تلاش کرده‌ایم تا در کنار افتتاح واحدهای مسکن مهر، افتتاح‌های دیگری هم داشته باشیم که امروز در شهر جدید بهارستان مشاهده کردید که سه باب مدرسه هم در کنار واحدهای مسکن مهر افتتاح شد.

این مسؤول خاطر نشان کرد: تأمین اعتبار مستقیم یکی از مشکلاتی است که در وزارتخانه داریم اما با قراردادی که با بانک مسکن منعقد کردیم، حدود یک هزار میلیارد تومان در قالب مسکن‌های مهر قرارداد بسته شد.

نریمان با اشاره به شهرهای جدید اصفهان مانند بهارستان، فولادشهر و علامه مجلسی بیان کرد: برای شهرهای جدید علاوه بر ارتباطات جاده‌ای، ارتباطات ریلی هم پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی در تلاش است تا بتواند با حمل‌ونقل عمومی سریع و ایمن این شهر را به اصفهان نزدیک‌تر کند، ادامه داد: شهر جدید بهارستان نسبت به شهرهای جدید دیگر بسیار پیشرفته‌تر است.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید کشور ابراز کرد: اگر حمل‌ونقل ایمن و سریع برای مرتبط کردن شهر جدید بهارستان به شهر مادر اصفهان انجام شد، در شهر جدید بهارستان قطعاً شاهد ارزش‌ افزوده بسیار بالایی خواهیم بود.

این مسؤول اظهار کرد: در این دولت توانستیم مردم را مجاب به این کنیم که همه برای انجام اقدامات بیشتر در شهرهای جدید مسؤول هستیم و حتی اگر تعداد واحدهای مسکن مهر استان اصفهان به پایان برسد، شرکت عمران شهرهای جدید اقدامات خود را در این شهرها ادامه خواهد داد.

نریمان عنوان کرد: برای انجام اقدامات جدید در شهرها با دانشگاه‌هایی مانند دانشگاه تئو آلمان ارتباط و تبادلات علمی داریم تا بتوانیم در این زمینه بهتر عمل کنیم.

وی اضافه کرد: امیدواریم همه دست به دست هم دهیم که برای خون شهدا در راستای اجرایی شدن تعهداتمان، حرکت کنیم.