امروز 1397/04/26 ساعت 10:00

اعتراض استاندار مازندران نسبت به ترک جلسه توسط مدیران

شمال نیوز: استاندار مازندران به ترک جلسه توسط مدیران واکنش نشان داد و گفت: جلسه شورای برنامه‌ریزی استان باید جدی گرفته شود.

به گزارش شمال نیوز، جلسه شورای اداری این ماه مازندران زودتر از موعد مقرر به دلیل اینکه مدیران در جمعه دو هفته قبل در جلسه با وزیر ارتباطات و وزیر کار حضور داشتند، برگزار شد.

این جلسه با دستور کار نحوه استفاده مدیران استان از اسناد خزانه برای پرداخت بدهی ادارات و نهادها تشکیل شد.

جلسه با حضور بیشتر مدیران و یا معاونان آنها تشکیل شد، مسؤولان اقتصاد و دارایی توضیحاتی در ارتباط با استفاده از اسناد خزانه مطرح کردند، در برخی از بندها نقدهایی به نحوه صدور توسط مدیران مطرح شد که قرار شد در جلسات کارشناسی موارد مطرح و در صورت لزوم نسبت به تأمین دغدغه مدیران اقدام شود.

مقرر شد که بعد از این جلسه نشست مشترک و توجیهی برای ذیحسابان ادارات استان برگزار شود تا به‌صورت ویژه مدیران نسبت به نحوه استفاده از اسناد خزانه آگاهی و اطلاعات کافی داشته باشند.

پیش از اتمام دستور کار در ابتدا مدیرکل ورزش و جوانان مازندران خواستار ترک جلسه با درخواست اجازه از استاندار شد که به همراه مدیرکل ورزش و جوانان فرماندار قائم‌شهر نیز جلسه را ترک کرد.

همچنین فرماندار مرکز مازندران خودش در جلسه حضور نداشت و معاون سیاسی خویش را به این جلسه فرستاد.

از حضور همه مد‌یران استانی در این جلسه خبری نبود و صندلی‌های سالن جلسه مانند جلسات قبل پُر نشده بود.

علی نبیان معاون عمرانی استاندار مازندران که در جلسه حضور داشت برای شرکت در جلسه دیگر نیز از استاندار درخواست اجازه کرد، صندلی اطراف استاندار در جلسه تقریباً خالی شده بود، به‌جز دبیر جلسه تقریباً همه صندلی‌های سمت چپ استاندار خالی شده بود.

دلاور حیدرپور رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران که گلایه‌هایی نسبت به نحوه صدور اسناد خزانه داشت، پنج دقیقه پس از اتمام صحبت‌هایش به سمت استاندار رفت و اجازه خواست که جلسه را ترک کند؛ در این هنگام ربیع فلاح نسبت به ترک جلسه مدیران اعتراض کرد و با لبخند نرمی گفت: بنده آدم اخلاقی هستم و با درخواست ترک جلسه توسط مدیران به دلیل داشتن جلسه دیگر و معطل ماندن ارباب رجوع مخالفت نمی‎کنم ولی مسؤولان استانی باید توجه داشته باشند که جلسه شورای اداری هم یکی از جلسات محوری استان است.

استاندار مازندران به همین مقدار هم بسنده نکرد و در پایان جلسه در جمع‌بندی صحبت‌هایش خطاب به مسؤولان برنامه و بودجه استان که دبیری این جلسه را برعهده دارند، بیان کرد: هماهنگی انجام شود تا در جلسات بعدی شورای برنامه‌ریزی استان همه مدیران حضور داشته باشند.

وی اضافه کرد: جلسه شورای برنامه‌ریزی استان قانونی بوده و انتظار است که مدیران حساسیت‌های این جلسه را درک کنند./ فارس